Akşener’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Beni kendinle uğraştırma” sözlerine yanıt: Ben buradayım, adresim belli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam katıldığı ortak yayında İYİ Parti başkanı Meral Akşener’e, “Çıkmış inşaatlara ‘çukur’ diyor. Biz bir şeye yapıyoruz dersek biz bunu yaparız Meral Hanım. Bizim ismimize dikkat et. Benim adım Tayyip, soyadım da Erdoğan. Erdoğan’a da dikkat et. Tayyip ismine de dikkat et. Konuşurken buna nazaran konuş. Beni kendinle uğraştırma” demişti.

“BU ÜÇÜNCÜ TEHDİDİ”

Akşener, bugün Adıyaman’da gazetecilere yaptığı açıklama Erdoğan’ın o kelamlarına ait konuştu. Akşener şunları söyledi: “Sayın Erdoğan’ın beni tehdidinizin üçüncüsü bu. Evvel 31. Mart seçimlerine giderken “Zaten bu bayanın dokunulmazlığı da yok, bu bayanı mahpusa gönderirim” dedi. Ben de mahpus çantasını hazırladım çıktım ve ‘buyur birader, ben buradayım’ dedim. 2. tehdit Rize’ye gittiğimizde ‘Ey gelin hanım görürsün gününü’ dedi. Ben Rize’ye gittim ve benim eşim de Rizeli. Orada ilçeleri gezdim bir tarafta AK Partililer bağırdı. Bu da ikinci tehdit ‘Bunlar düzgün günlerin. Daha başına neler gelecek’ demişti.

“DEVRİ İKTİDARINDA MESKENİM BASILDI, BASANLAR BERAAT ETTİ”

Şimdi de ‘Beni kendinle uğraştırma’ diyor. Diyor ki benim adım Tayyip Erdoğan bunun ne manaya geldiğini bilirsin. Ben de diyorum ki Recep Bey neden bu kadar sinirlisin. Evresi iktidarında benim namusama onuruma sahibi olduğun televizyon kanalından iftira atıldı. Ben bununla ilgili uğraş ettim. Sen beni 4. gün aradın. Gereğini yapacağını söyledin. O iftirayı atan onursuzların hepsi senin mahkemelerinde beraat etti. Dönemi iktidarında meskenim basıldı. Basanların hepsi beraat etti.

“BEN BURADAYIM, ADRESİM BELLİ”

Ey sayın Erdoğan, sen önce bunlara bak. Seni yanıltan yanındaki yalaka tayfasına bak. Sana yanlış bilgi veren, sana temel atma tiyatrosunu yaptıran yalaka tayfasını tehdit et. Sayın Erdoğan da beni güzel tanır ki ben bugüne kadar hiçbir tehdide pabuç bırakmadım. Demirden korksak trene binmezdik. Ben buradayım, adresim belirli. Çantam elimde.

“PAPATYA ÇAYINA DEVAM”

Benim için Silivri soğuk değil. Buyrun Recep Bey, ancak bu sona gerek yok. Ben sana tavsiye vereyim, papatya çayına devam.”

Akşener, dün akşam yaptığı paylaşımda, “Giderayak seni çok gergin gördüm Recep Beyefendi. Akşamları papatya çayı iç, âlâ gelir” sözlerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir