Akşener: Erdoğan’ı çok sevenlerin Kılıçdaroğlu’na oy vermesi gerekiyor

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, 28. Devir Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik mitinglerine Giresun’da devam etti. Giresunlu seçmeni selamlayarak konuşmasına başlayan Akşener; ‘’13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, başbakan Meral olacak. Siz isterseniz olmaz mı? Çoklar diye korkmadık, azız diye çekinmedik. Allah bin kez razı olsun. Biz çoğaldık. Biz bugün çoğuz.’’ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın; ‘’Bunlar dinsiz, kitapsız’’ kelamlarına ait konuşan Akşener; ‘’Bu ülkenin Cumhurbaşkanı artık kaybedeceğini anlayınca burayı şereflendiren pahalı Giresunlu hemşerilerim hepimize ‘Allahsız, kitapsız, dinsiz, imansız’ dedi. ‘Darbeci’ dedi, ‘işgalci’ dedi. Ey Recep Bey, gel burayı gör. Bu şahıslar Giresun’un bayanları, erkekleri, gençleri.’ diye konuştu.

‘FINDIĞI FERRERO’YA PEŞKEŞ ÇEKTİN. NERENİZ YERLİ, NERENİZ ULUSAL?’

Giresun’daki fındık üreticilerinin meselelerine ait konuşan Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek; ‘’Senelerdir ‘ceketimi assam şapkamı assam seçilirim, seçtiririm’ dedin. Onun için de Giresun’u ihmal ettin. Giresun’u gözden çıkardın. Fındığı Ferrero’ya peşkeş çektin, peşkeş. Fındık üreticisini terk ettin. Ve yabancıların memleketler arası şirketlerin eline teslim ettin. Artık dönmüşün, çıkmışın diyorsun ki yerli ve ulusal benim. Burayı şereflendirenler işgalci. Haydi oradan be. Nereniz yerli, nereniz ulusal?’’ diye konuştu.

İktidar mensupları tarafından bayanlara yönelik ağır hakaretleri eleştiren Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul mitinginde; ‘’Karı üzere mutfakta duran değil, arı üzere çalışan başkan isteriz.’’ pankartına ait; ‘’Recep Bey’in İstanbul’daki mitinginde bir pankart var. Sayın Kılıçdaroğlu için deniliyor. Ayıptır, günahtır. Her birinizi bir ana doğurdu be sizin. Bir Allah’ın kulu da o pankartı indirtmedi. Hem bizler çocuklarımıza baktık. Hem ailemize baktık hem tarlada çalıştık hem işte çalıştık hem meskende çalıştık. Üstüne erkeklere hakaret etmek için biz kullanılıyoruz. Neymiş ismimiz? ‘Karıymış’. Haydi oradan be! Keşke siz birer karı olabilseniz. Kafayı yedi bunlar.’’ dedi.

‘PSİKİYATRİSTLERİN TEDAVİSİNE MUHTAÇLAR’

Süleyman Soylu’nun kelamlarına ait Akşener; ‘Bunlar sahiden kafayı yediler. Psikiyatristlerin tedavisine muhtaçlar. 14 Mayıs günü Allah isteği için sizden rica ediyorum burayı şereflendiren kıymetli Giresunlu kardeşlerim; sandığa gideceksiniz, ailenizi, akrabalarınızı, dostlarınızı sandığa götüreceksiniz ve bir oy Kemal’e, bir oy Meral’e vereceksiniz ve bu ucube sistemden daima bir arada kurtulacağız.’’ dedi.

‘HER BİRİNİZİN ALNINDA KAPKARA LEKELER VAR’

Bekir Bozdağ’ın kelamlarına ait konuşan Akşener; ‘’Biz kazanırsak şampanya patlatacakmışız. Onlar kazanırsa pak alınlarıyla secdeye varacaklarmış. Haydi oradan be! Kul hakkına el uzattınız. Haramın tabanına vardınız. Her birinizin alnında kapkara lekeler var. Kul hakkına el uzatanın affı yok.’’ diye konuştu.

‘RECEP BEY NEYLE ÖVÜNÜYORSUN?’

Giresun’a kâfi yatırımın yapılmadığının altını çizen Akşener, Giresun’da yaşayan gençlerin yurt dışına gittiğini söyleyerek; ‘’Giresun’un gençleri işsiz, Giresun’un ilçelerinden gençler Amerika’ya iltica etmek için Meksika’ya gidiyorlar. Meksika’da toplama kamplarında şu anda o çocuklar. Ayıptır ayıp. Bu türlü hoş bir kentin gencinin Meksika’da toplama kampına girmeyi göze alarak bu ülkeden, bu hoş kentten gitmesi sizin ayıbınızdır. Recep bey neyle övünüyorsun? diye konuştu.

‘DEMEK Kİ SİNAN ATEŞ BU TÜRLÜ KATLEDİLDİ!’

Devlet Bahçeli’nin; ‘’Bunlar vücuduna mermi alır’’ kelamlarına ait konuşan Akşener; ‘’Muhterem ecel ne bir nefes önce ne bir nefes sonradır. Allah senin gibileri vesile kılacaksa can baş üstünedir. Demek ki Sinan Ateş bu türlü katledildi. Ayakkabı numaralarına kadar herkesin kim olduğunu, ne olduğunu bilenler Recep Bey ne azmettireni ne katili yakaladınız. Bengisu’nun, Banuçiçek’in babası gencecik bir akademisyen Ankara’nın göbeğinde katledildi.’’ dedi.

Bahçeli’nin kelamlarına ait konuşmasına devam eden Akşener, 14 Mayıs seçimlerini kazanmalarıyla birlikte Sinan Ateş’in azmettiricileri ve katillerinden hesap sorulacağının altını çizerek; ‘’Bu başlı başına büyük bir ciddiyetsizliktir. Başlı başına büyük bir korkaklıktır, başlı başına herkese yapılan bir tehdittir. Lakin kaide olsun, and olsun, yemin olsun 15 Mayıs’tan itibaren Sinan’ı katledenlerin hem azmettirenler hem katledenlerin yakasına yapışılacak ve gereken hesap sorulacaktır.’’ dedi.

‘FINDIK BAHÇELERİNİZİ GENÇLEŞTİRECEĞİZ’

14 Mayıs’ın ardından seçimleri kazanmalarıyla birlikte gerçekleştirecekleri vaatleri anlatan Akşener; ‘’11 bin köy okulunu çabucak açacağız 100 bin öğretmeni çabucak tayin edeceğiz. Daha sonra 150 bin öğretmen daha tayin edeceğiz. Ziraat mühendisi ve veterinerleri o köylere tayin edeceğiz. Tarımı canlandıracağız. 100 yıllık fındık bahçelerinin randımanı düştü. Onların gençleştirilmesi için çiftçimizle el ele yapılan çalışmalarda onları biz üstleneceğiz ve sizin fındık bahçelerinizi gençleştireceğiz’ diye konuştu.

Fındık üreticilerine yönelik vaatlerini anlatan Akşener; ‘’Fındığa 4 doların aşağısında bir fiyat verilmeyecek. Fındık, Ferrero’nun elinde oyuncak olmaktan çıkarılacak.’’ dedi.

Mera Kanunu’nun tekrar gözden geçirileceğini tabir eden Akşener; ‘’Orman vasfını yitirmiş ve kimi kardeşlerimizin tapulu malı olup elinizden gitmiş o yerlerle ilgili Mera Kanunu’nu tekrar gözden geçirip tapulu malı olanların kendilerine iadesi sağlanacak.’’ dedi.

Giresun’da Dereli Şebinkarahisar yolu ve tünelinin imalinin hâlâ bitmemesine ait Akşener; ‘’Giresun’da gençler ortasında aşkın sembolüymüş. ‘Bizim aşkımız bu yol üzere olacak. Yani hiç bitmeyecek.’ diyormuşsunuz. Gerçek mu? Aşkın sembolü, bu bitmeyen yolu bitirmek bize nasip olacak inşallah’’ diye konuştu.

14 Mayıs’ın tıpkı vakitte Anneler Günü olduğuna dikkat çeken Akşener; ‘’Özellikle bayanlardan bize yapılan bu hakaretlerin artık sona ermesi ve hesabının sorulması için ben bayanlardan bizatihi oy istiyorum. ‘Bir oy Kemal’e, bir oy Meral’e’nin yanında tıpkı vakitte Meral’e bir oy istiyorum. Alışılmış Kemal’e zati istiyoruz.’’ dedi.

‘HIRSIZLIK, ARSIZLIK, ÇALMA, ÇALDIRMA SÜRECİ BİTECEK’

Parlamenter Sistem’e geçiş için bu seçimin son seçim olduğunun altını çizen Akşener; ‘’Bu seçimi kazandığımızda parlamenter sisteme geçeceğiz. Yargı hür kalacak, bağımsız olacak. Hukukun üstünlüğü… Nefes alacak şu gençler, umutları yine yeşerecek. İsraf son bulacak, hakkaniyetsizlik son bulacak. Hırsızlık, arsızlık, çalma, çaldırma süreci bitecek.’’ dedi.

Bu seçimin akabinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir daha seçilemeyeceğini söz eden Akşener; Cumhurbaşkanı Erdoğan’a oy veren seçmene sözlerle seslendi:

‘’Sayın Erdoğan seçilse dahi bir daha 5 sene sonra seçilemez. Ondan sonra bu ucube sistemin ortadan kalkması için bir mevzu kelam konusu olamayacak ve yıllardır nefret ettiğimiz bu rövanş sisteminin tabanına inilecek. Arık sarılmamız lazım. Bilhassa sayın Erdoğan’ı en çok sevenlerin bu sistemin değişmesi için sayın Kılıçdaroğlu’na ve İYİ Parti’ye oy vermeleri gerekiyor.’’

’SAYIN ERDOĞAN VE ARKADAŞLARI ŞU ANDA ŞİRKTELER’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın; ‘’Dinsiz, kitapsız, imansız’’ kelamlarına ait Akşener; ‘’Ben 7 yaşından beri 5 vakit namaz kılan bir beşerim Allah kabul etsin inşallah. Diğer bir şey için söylüyorum. Benim rastgele bir kardeşim için ‘dinsiz, imansız, kitapsız Allahsız’ demem şirktir. Sayın Erdoğan ve arkadaşları şu anda şirkteler. La ilahe illallah Muhammedîn Resulullah diyen herkes Müslüman’dır. Türkiye’nin ipi koptu. Bu arkadaşların baş gitti. Daha fren tutmuyor diyor motamot o denli.’’ diye konuştu.

‘EN KIYMETLİSİ İSTİHDAM YARATACAĞIZ’

14 Mayıs seçimlerine yönelik vaatlerini anlatmaya devam eden Akşener; ‘’En kıymetlisi istihdam yaratacağız. En kıymetlisi fındığı Ferrerolara, oralara buralara peşkeş çekmeyeceğiz. 82 puan alanların ihmal edildiği, hakkının yendiği; 52 puan alanların tayin edildiği bir sistem ortadan kalkacak. Mülakat ortadan kalkacak ve inşallah gençlerimizi işsiz bırakmayacağız.’’ dedi.

Ev bayanlarına ve gençlere yönelik vaatlerini anlatan Akşener; ‘’İhtiyacı olan mesken bayanlarımıza, 18-26 yaş kümesindeki gençlerimize hiçbir kural aramadan 2.500 lira aylık maaş ödeyeceğiz. Zira konut bayanlarımız en fazla çalışanlardandır.’’ dedi.

‘TARIMDAKİ GİRDİLERİ EN BAŞTA SÜBVANSE EDECEĞİZ’

Gıda güvenliğinin ehemmiyetine dikkat çeken ve tarımın beka problemi olduğunun altını çizen Akşener; ‘’Tarımdaki girdileri en başta sübvanse edeceğiz. Borçlarınızı bir yıl öteleyeceğiz bir sene yalnızca faiz ödeyeceksiniz. Beş yıl boyunca da ana parayı ödeyeceksiniz. Çok çalıştık çok uygun hazırlandık ve geliyoruz ancak en kıymetlisi çalmayacağız, çaldırmayacağız, harama el uzatmayacağız, kul hakkına el uzatmayacağız.’’ dedi.

Akşener konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

Bu milleti işgalci görenler, bu millete hakaret edenler 14 Mayıs akşamı attaya gidecekler. Millet iradesinin ne olduğunu görecekler!’’ (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir