AKP’li Sarıeroğlu: Birileri birbirlerine elense çekmek suretiyle tiyatro oynamaya devam etsin, biz kendi gündemimize bakıyoruz

AKP Genel Lider Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, “Birileri katılaşmamış yargı kararları üzerinden birbirlerine işte elense çekmek suretiyle tiyatrolar oynamaya devam etsinler. Her türlü mevzuyu, siyasi istismar gereci haline getirmeye devam etsinler, biz kendi gündemimize bakıyoruz” dedi. 

Yüreğir Kültür Merkezi’nde düzenlenen AKP Adana Vilayet Müracaat Meclisi Toplantısı’na katılan Sarıeroğlu, AK Parti’nin en yeterli bildiği şeyin çalışmak olduğunu ve var güçleriyle çalıştıklarını söyleyerek, “Türkiye’nin 100. yılının bütçesini yapmak AK Parti takımlarına nasip oldu. 21. bütçemizi yaptık. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin 5. bütçesini gerçekleştirdik. İnşallah Türkiye’nin ikinci yüz yılına girdiğimiz 2023 yılında Cumhuriyet’imizin 101. bütçesini de yeniden inşallah bu takımlara Allah nasip edecek. Biz yürekten, gönülden inanıyoruz” diye konuştu.

Sarıeroğlu, çok kıymetli süreçten geçildiğini belirterek ülke, millet ve vatan için uğraş ettiklerini lisana getirdi.

“Güçlü bir hazırlık içindeyiz”

Seçimlere giden yolda güçlü çalışma içerisinde olduklarını vurgulayan Sarıeroğlu, şöyle konuştu:

“Güçlü bir hazırlık içindeyiz. Bir yandan yatırımlarımıza, üretmeye, dünyayla rekabet etmeye devam ediyoruz, başka taraftan savlı projelerimizi yapmaya devam ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı’mız uluslararası diplomatik teşebbüslerde liderliğiyle damga vuruyor. Öteki taraftan hafta içi çalışmalarını yürütürken hafta sonu Türkiye’nin farklı bölgelerinde vatandaşlarımızla buluşmaya devam ediyor. Bugün Erzurum’da. Ağır bir çalışma içerisinde karıncalar üzere nitekim çalışarak ülkemizi daha hoş geleceğe, daha savlı günlere, daha umut dolu, hakikaten her bir vatandaşımızın keyifli, huzurlu, inanç içinde olacağı yarınlara taşımak için daima birlikte çaba ediyoruz.”

“Birileri katılaşmamış yargı kararları üzerinden tiyatro oynamaya devam etsin”

Sarıeroğlu, “Birileri katılaşmamış yargı kararları üzerinden birbirlerine işte elense çekmek suretiyle tiyatrolar oynamaya devam etsinler. Her türlü mevzuyu, siyasi istismar materyali haline getirmeye devam etsinler, biz kendi gündemimize bakıyoruz. Bizim adayımız net. Cumhur İttifakı’nın adayı aşikâr. Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’la Türkiye’yi güçlü yarınlara taşımaya devam edeceğiz” sözlerini kullandı.

“Tüm dünya bir ekonomik dalgalanma sürecinden geçiyor ancak Türkiye burada da farkını ortaya koydu”

Sarıeroğlu, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Evet bir ekonomik dalgalanma sürecinden geçiyoruz. Tüm dünya bu türlü bir süreç içerisinden geçiyor ancak burada da Türkiye farkını ortaya koydu. 85 milyon vatandaşı için tüm imkanları seferber ederek gencinden yaşlısına, engellisinden muhtaçlık sahibine, çalışanından esnafına, her kesite yönelik her kabine toplantısından sonra Sayın Cumhurbaşkanı’mız vatandaşlarımızla müjdelerini, yapacağımız çalışmaları paylaşıyorlar. İşte en son taban fiyatla ilgili oranlar açıklandı. Aralıktan bu yana yüzde 100 artışla 8 bin 500 lira. Bakanımızın söylediği yıl sonuna kadar götürecek bir fiyat fakat fevkalâde bir durum olursa yeniden alışılmış ki geçen sene olduğu üzere tekrar kıymetlendirilebilir.”

“Birlik beraberlik içerisinde güçlü Türkiye olmaya devam edeceğiz”

Her bir başlıkta vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ettik. Bu biçimde de vatandaşlarımızın her vakit yanında olmaya devam edeceğiz. Güçlü büyük Türkiye olarak, toplumsal devlet olmanın gereklerini uygulamaya devam edeceğiz. Amaçlarımız büyük. Büyümeye, yatırımlarımıza, 31 milyona ulaşan istihdamımızı daha da arttırmaya, işsizlik oranlarımızı düşürmeye, ihracat rekorları kırmaya, birlik beraberlik içerisinde güçlü Türkiye olmaya devam edeceğiz.

Bir anayasa paketimiz var. Meclis’te önümüzdeki devirde, evlilik birliğinin korunmasıyla alakalı düzenlemelerimiz ve hala acısı gönlümüzde, yüreğimizde olan başörtülü kardeşlerimizin bir daha bu badireleri yaşamaması için bu mevzuyla ilgili bir anayasal garanti, başörtüsüne özgürlüğün, anayasal düzenlemeye kavuşacağı inşallah düzenlememiz olacak. Bakanlarımız açıkladılar, iktisatla, tarımla, endüstriyle, teknolojiyle ilgili paketlerimiz olacak.” 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir