AKP’li Karaaslan: Yalanın, dezenformasyonun ve kara propagandanın gerçeklerin önüne geçtiğini üzülerek görüyoruz

AKP Genel Lider Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü hasebiyle yayımladığı bildiride, “Teknolojinin gelişmesi ve dijital platformların çeşitlenmesiyle bir arada bilgi kirliliğinin süratle yaygınlaştığını, palavranın, dezenformasyonun ve kara propagandanın gerçeklerin önüne geçtiğini üzülerek görüyoruz” dedi. 

Karaaslan, yayımladığı iletisinde; kamuoyunun haber alma hakkı doğrultusunda hakikati gözeterek süratli, yanlışsız ve tarafsız halde vazifesini icra eden basının toplumlar için elbet en değerli bilgi kaynağı olduğunu belirtti. Basın işçilerinin çabaları ve özverili gayretlerinin her türlü takdirin üstünde olduğuna işaret eden Karaaslan, açıklamasına şöyle devam etti:

“Son 20 yılda ülkemizde demokrasiden kalkınmaya kadar her alanda yaşanan gelişmeler irtibat ve medya kesimine de olumlu yansımıştır” 

“Basın ahlak ilkelerinden ve demokratik bedellerden taviz vermeden toplumun çeşitli kısımlarının taleplerini lisana getiren bir medyanın varlığı her toplum için olmazsa olmazdır. Mesai mefhumu gözetmeksizin her an haberin peşinde koşan, vazifelerini hassasiyet ve saygınlıkla icra eden medya mensuplarının ve basın işçilerinin çabaları ve özverili eforları her türlü takdirin üstündedir. Cumhurbaşkanımız ve Genel Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde son 20 yılda ülkemizde demokrasiden kalkınmaya kadar her alanda yaşanan gelişmeler irtibat ve medya dalına de olumlu yansımıştır.”

Karaaslan, “Teknolojinin gelişmesi ve dijital platformların çeşitlenmesiyle bir arada bilgi kirliliğinin süratle yaygınlaştığını, palavranın, dezenformasyonun ve kara propagandanın gerçeklerin önüne geçtiğini üzülerek görüyoruz. Bu konuda misyonunu sorumluluk şuuruyla sürdüren basınımızın ülkemizin hakikat çabasına güç kattığına inanıyoruz. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde, gece gündüz demeden özveriyle çalışan ulusal ve lokal basın işçilerinin bu özel gününü kutluyor, meslek hayatlarında muvaffakiyetler diliyorum” dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir