Akıllı telefona tarz lazım

Akıllı telefonlarda ferdileştirme ve üslup periyodu başladı. Teknoloji devleri, birbirinin tıpkı modeller yerine artık farklı dizaynları pazara sunuyor. Uzun yıllar yani kamera kalitesi, yüzey yapısı ve işlemci suratı üzere performans ögelerine odaklanan şirketler, daha özel dizaynlara yöneldi. Bindiği üzere aygıtların hangi marka olduğunu anlamak için yakından bakmak gerekiyor. Teknoloji şirketlerinin çıkardığı bütçe dostu, orta ve üst segment aygıtları kendi kategorileri içinde ayırt etmenin imkânı yok üzere bir şey.

ARKA KAPAKTA FARKLI DOKULAR

Telefon kapaklarıyla şeklini yansıtmaya çalışan tüketicilere yönelik eserlerde, yakın vakitte birbirinin birebir olmayan görsellere şahit olacağız. Son olarak Huawei P60 serisindeki art panellerinde bölümün birinci Rokoko inci dizaynını sundu. Telefonun art yüzeyindeki desenlerinin bir başkasına benzememesi markayı rakiplerine karşı ön plana çıkarıyor. Aygıtta farklılık oluşturmak için doğal mineral inci tozunu akıllı telefona dahil edilmiş, her bir telefonda eşsiz bir doğal doku sağlanmış.

KATLANABİLİR MODEL FIRTINASI

Piyasada son birkaç yıldır katlanabilir telefonlar ön planda. Note serilerinde de denenen modeller farklı seçenek arayan teknoloji meraklılarına âlâ geldi. Samsung Z Flip ve Z Fold 5, Motorola Razr 40 Ultra, Huawei Mate x, vivo X Fold2 üzere modeller son yıllarda ön plana çıkıyor. Infinix Note 30’da son olarak farklı özgün renk seçenekleriyle yarıştaki yerini alıyor.

Yeni devrin modası özgün renkler

Üretim teknolojileri nedeniyle, tasarım konusunda büyük değişiklikler yapılamasa da son periyotta şirketler farklı renklerle de ön plana çıkmaya başladı. Bilindik siyah, beyaz ve gri dizaynların yanına özgün renkler ve sanatsal figürler eklenmeye başladı. Bu trend önümüzdeki periyoda damga vuracak üzere görünürken, bireye özel farklıklar daha da ön plana çıkacak üzere görünüyor.

Aynı üretim birebir model

Cep telefonlarının birçoklarının birbirine benzemesinin en kıymetli nedeni ise, üretim tekniklerinin birbirine benzemesi. Uzak Doğu ülkeleri, çip başta olmak üzere cep telefonu, tablet ve bilgisayarlar yedek kesimlerinin ana tedarikçisi durumunda. Birçok şirket kendi modellerini tasarlayıp üretirken farklı kesimlerini tıpkı merkezden alıyor. Anakart, anten, batarya, dahili flaş, dahili hoparlör, dahili kamera, dahili mikrofon, ekran, kasa, SIM kart yuvası, soket, titreşim motoru, tuş ekibi, joystick üzere kesimlerin tümü emsal üretim tekniklerine sahip durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir