80 Milyon Dolarlık Vurgun! Futbol Dünyası Şokta…

Oksijen gazetesinin haberine nazaran, burada çalışırken Galatasaray’ın kimi isimlerinin de banka işlerini gerçekleştirdi. Banka süreçlerini yaptığı isimlere itimat verdi. Daha sonra birebir bankanın Büyükdere Şubesi’ne müdür olarak atandı.

Burada da tanınmış isimlerle tanışarak bankacılık süreçlerini gerçekleştirdi. Seçil Erzan, bankacılık süreçlerini yaptığı müşterileri arayarak, “Özel kapalı fon sisteminde çok önemli paralar kazanılabilecek bir sistem oluşturduk, bu sistemi bilinmeyen tutuyoruz ve sen ne kadar yatırım yaparsan o kadar da çıkarın fazla olur” dedi. Bu vaade inanan şahıslar de Seçil Erzan’a paraları teslim etmeye başladı. Seçil Erzan’ın kurduğu sistem bir mühlet yolunda gitti. Birtakım bireylere kâr ödemesi yaptı. Bu ödemeler etrafta da duyuldu ve sisteme bu sayede yeni isimler ekledi. Kimi şahıslar Seçil Erzan’a çantalarla paraları teslim ediyordu.

Geçen yıl kasım ayında bir işveren Erzan’ın bu teklifiyle karşılaşınca çabucak tanıdıklarından da topladığı yaklaşık 5 milyon doları çanta içinde teslim etti. İşveren daha evvel başına bir hırsızlık olayı geldiği için çantaya GPS aygıtı koydurmuştu. Parayı teslim ettikten sonra Seçil Erzan kendisini arayarak çantada GPS olup olmadığını sordu. O da olduğunu söyledi.

Cihazı denetim ettiğinde çantanın bankada yaklaşık yarım gün kaldıktan sonra Sarıyer’deki Lotus Sitesi’ne, bir gün sonra İstanbul Havalimanı’na gittiğini ve tıpkı günün akşamında tıpkı adrese geri döndüğünü tespit etti. İşverenin tezine nazaran çanta, Galatasaraylı eski futbolcu Semih Kaya’ya teslim edilmişti. İşveren para aldığı arkadaşlarına olan biteni anlatınca dolandırılmış olabileceği ikazıyla karşılaştı. Seçil Erzan’ı arayarak parasını geri istedi. Seçil Erzan, paranın ödeme vadesinin dolmadığı gerekçesiyle ödeme yapamayacağını söyledi.

Bunun yerine banka ibareli evrak gönderdi. İşveren da soluğu savcılıkta alarak şikâyette bulundu. Seçil Erzan’ın kurduğu sistem tıkanmış ve parasını isteyenlere ‘kâr’ bir yana ana paralarını bile geri veremiyordu. Kelam konusu işverenin şikâyeti üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Seçil Erzan’ın sisteminin dağıldığını öğrenen ünlü isimler savcılıkta şikâyet kuyruğuna girdi. Onlar da paralarını alamadıklarını söyleyerek şikâyetçi oldu. Savcılığın talimatı üzerine Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü grupları Seçil Erzan’ın İstanbul Göktürk’teki konutunu bastı. Emniyetteki sorgusunun akabinde adliyeye çıkarılan Seçil Erzan, tutuklanarak cezaevine konuldu.

İddialara nazaran, vurgunun boyutu 80 milyon doları aşıyordu. Dolandırılan isimler ortasında Galatasaray’ın tanınmış isimleri Fatih Terim, Arda Turan, Fernando Muslera, Semih Kaya ve Selçuk İnan da vardı. Argümana nazaran, Fatih Terim 10 milyon doların üzerinde, Arda Turan da yaklaşık 8 milyon Euro dolandırılmıştı. Polisin bu vurgunda Seçil Erzan’ın yalnız olup olmadığı ile ilgili kapsamlı bir araştırma yürüttüğü belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir